Duben 2007

piráti .. :-)

15. dubna 2007 v 17:13 | Welcome to my blog :-)

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého mužeKdyž před třemi lety přivedli producent Jerry Bruckheimer a režisér Gore Verbinski za pomoci úžasných herců a špičkového štábu na plátna kin velkolepé dobrodružství Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly, vrátili tím do popředí diváckého zájmu dlouho opomíjený pirátský žánr.
//<![CDATA[ //]]>
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže"Všechno, s čím jsme přišli v prvním dílu, je ve druhém ještě zdůrazněno," říká Jerry Bruckheimer. "A samozřejmě máme stejný tvůrčí tým. Gore je jednoduše brilantní režisér se skvělým smyslem pro humor a výborným okem na vizuály.
"Johnny, Orlando i Keira jsou zpět," pokračuje producent. "A přibyla k nim spousta zajímavých nových tváří. Vrátí se samozřejmě i Černá perla, které bude tentokrát dělat společnost tajemná loď BLUDNÝ HOLANĎAN, jejíž palubu okupuje velmi zajímavá skupina námořníku pod velením Davyho Jonese."
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého mužeCelosvětový zájem o "Piráty" byl obrovský a Jerry Bruckheimer se s Gorem Verbinskim a společností Walt Disney Pictures rozhodl, že dychtivé publikum potěší hned dvakrát. Z praktického i ekonomického hlediska bylo rozumné natočit obě pokračování najednou, což filmařům umožnilo plně využít prostředí, scén a čím dál tím vytíženějších herců. "Doufali jsme, že Prokletí Černé perly oslaví úspěch, abychom mohli natočit další pokračování," podotýká Bruckheimer. "A až uvidíte druhý a třetí díl, určitě si všimnete, že vycházíme z toho, co jsme začali v oné úvodní kapitole. Je to regulérní trilogie."
"Zatímco u prvního dílu byla fontánou nápadů ta atrakce, u druhého a třetího dílu jsme se už jen vraceli v původnímu filmu," říká scénárista Terry Rossio.
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého mužeTruhla mrtvého muže se noří hlouběji do pirátské mytologie - kromě velkého pokladu nás tentokrát čeká i kraken, legendární mořské monstrum, o jehož existenci kolují mezi piráty historky již od 12. století. "Když začnete přemýšlet o moři, uvědomíte si, že se k němu váže spousta různých nadpřirozených historek a mýtů. Nikdo však tyhle mýty nezapracoval do žádného většího filmu o pirátech nebo nějakého jiného dobrodružství s podobnou tématikou, takže jsme měli k dispozici široké spektrum rozličných legend, které jsme mohli do děje zapracovat," říká druhý scénárista Ted Elliott.
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého mužeJedním z hlavních taháků původního filmu byl neodolatelný herecký chameleon Johnny Depp v roli Jacka Sparrowa - pověrčivého kapitána pirátů s pochybnou morálkou i hygienickými návyky, který se stal filmovým antihrdinou pro nové století. "Nedokážu pochopit, jak se zrovna takové postavě podařilo získat si u diváků tak velkou oblibu. Stále mi to připadá šokující. Dostal jsem příležitost s touhle postavou něco udělat a měl jsem docela slušnou představu o tom, kým Sparrow je a jaký by měl být. Spousta lidí mě považovala za blázna. Ale já jsem se do toho vrhnul s velkým přesvědčením a díky tomu jsem mu dokázal vdechnout takovou osobnost. Mým cílem bylo zahrát Jacka tak, aby imponoval malým dětem i otrlým intelektuálům z řad dospělých," říká herec.
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého mužeOrlando Bloom i Keira Knightley, v jejichž začínajících kariérách hráli první Piráti z Karibiku zásadní roli, se rádi vrátili na plátno v rolích mladých milenců Willa Turnera a Elizabeth Swann. "Chtěl jsem, aby se Will tentokrát profiloval trochu méně jako ten seriózní a čestný mladý muž - chtěl jsem ukázat jeho temnější stránky. V druhém dílu je jeho postava hnána kupředu zejména obavami o osud jeho otce Štrumpla Billa, který hrál důležitou roli i v původním filmu - přestože se po celou dobu neobjevil na plátně. Will chce svého otce osvobodit od prokletí, které jej uvěznilo na palubě lodi BLUDNÝ HOLANĎAN s Davym Jonesem a zbytkem jeho děsivé posádky. Zároveň chce ale udržet nad vodou svůj poněkud napjatý vztah s Elizabeth," říká Bloom.
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže"Na tomto filmu je fajn, že se postavy nějak vyvinuly, posunuly určitým směrem," říká Knightley. "Když se s Elizabeth setkáváme na začátku příběhu, zrovna se chystá provdat za Willa. Plány jim ale překazí lord Cutler Beckett, který se snaží vymýtit pirátství. Do jeho sítí se zapletou i oba mladí milenci - Willa chce uvěznit za to, že je pirát, a Elizabeth za pomoc při útěku kapitána Jacka Sparrowa."
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého mužeNa plátno se vrací také Jack Davenport v roli Jamese Norringtona, britského námořního důstojníka, který prohrál v souboji o Elizabeth s Willem Turnerem a stále se mu nedaří dostat na kobylku Jacku Sparrowovi. "Jack Davenport je tak skvělý herec, že jsme ho zkrátka museli mít," říká Bruckheimer. "Výborně se s ním pracuje a na plátně vykreslil skvělou postavu, která je tentokrát zajímavější, hlubší a významně ovlivňuje příběh. Jack je důležitou součástí druhého i třetího dílu."
K novým postavám patří Davy Jones - napůl člověk a napůl mořský tvor - v podání Billa Nighyho, chladný, vypočítavý a nemilosrdný superzáporňák lord Cutler Beckett, kterého ztvárnil Tom Hollander; či již zmíněný Štruple Bill Turner, jehož si zahrál Stellan Skarsgard.

tak tohle je dobrý já sem se smála až sem se za břicho popadala :D

15. dubna 2007 v 17:10 | Anetka :-)))
Tak tady je pár (snad) vtipných obrázků nebo animací...

ZNÁMÉ OSOBNOSTI
Předsedkyně PSP ČR?
Poznáš Marilyn?
Pozveme třeba i Marťany

Vesnička včera a dnes
A TOHLE UŽ SOU OBRÁZKY NORMÁLNÍ :-)Obrázky

15. dubna 2007 v 16:34 | Anetka :-)))

velka cena bahrajnu

15. dubna 2007 v 16:32 | Welcome to my blog :-)
Jméno jezdceTýmZtrátaKol
01Felipe MassaFerrari1:33:27.51557
02Lewis HamiltonMcLaren2.36057
03Kimi RäikkönenFerrari10.83957
04Nick HeidfeldBMW-Sauber13.83157
05Fernando AlonsoMcLaren14.42657
06Robert KubicaBMW-Sauber45.52957
07Jarno TrulliToyota1:21.37157
08Giancarlo FisichellaRenault1:21.70157
09Heikki KovalainenRenault1:29.41157
10Nico RosbergWilliams1:29.91657
11Alexander WurzWilliams1 kolo56
12Ralf SchumacherToyota1 kolo56
13Rubens BarrichelloHonda1 kolo56
14Christijan AlbersSpyker2 kola55
15Adrian SutilSpyker4 kola53
Neklasifikováni
Jméno jezdceTýmV koleDůvod
15Scott SpeedToro Rosso1kolize
15Jenson ButtonHonda1kolize
15Vitantonio LiuzziToro Rosso27
15Takuma SatoSuper Aguri35
15David CoulthardRed Bull37
15Mark WebberRed Bull42
15Anthony DavidsonSuper Aguri52motor

Kimi unikl trestu za vztyčený prostředník (fuck off)

15. dubna 2007 v 16:20 | Welcome to my blog :-)
Podle zpráv Pitpassu nebude Kimi Räikkönen penalizován za "incident", který se stal během pátečního tréninku.
Jezdec Ferrari ve svém rychlém kole nemohl předjet jezdcee Toro Rosso Scotta Speeda, který buďto blokoval finského jezdce, nebo ho zkrátka neviděl ve zpětných zrctákách.
Ať tak nebo tak, jakmile byl Speed konečně předjet, Räikkönen při cestě kolem, gestikuloval na Američana, ukazovaje na oblohu prostředníkem (v Čechách zdomácnělé gesto - Kalousku jsi jednička).
Incident zachytily kamery a části publika se zvíhalo obočí. FIA se tedy jala zkontrolovat TV záznam. Podle informací tiskového mluvčího FIA, nebude proti finskému jezdci přijata žádná akce.

pověry 1

14. dubna 2007 v 20:04 | Welcome to my blog :-)
1.Věděli jste, že štěstí přináší ,když na Boží hod vystřelíte z pušky směrem k měsíci? 2. Dvě divnosti s deštníkem. Když se otevřete deštník ještě v budově, nosí to velkou smůlu. Nu což, to ještě není nejhorší, ale dávejte si pozor, aby vám neupadl. Když totiž spadne na podlahu, znamená to, že v domě dojde k vraždě. 3. A teď něco pro ty, které čekají na toho pravého, nebo prostě na někoho. Naprosto jistě si příchod neznámého muže do domu zajistíte tím, že upustíte u stolu vidličku na zem. Na tohle pozor! Velká část pověr se věnuje předzvěsti smrti. Samozřejmě výchova je důležitá. Věřte tomu nebo ne, ale dejte si raději pozor. Smrt přijde, když... Udeří blesk přímo do domu. Uvidíte sami sebe ve snu. Uvidíte něco rudého na povrchu Měsíce. Uvidíte mravence v zimě. Učešete se vícekrát než 111krát za den. Uvidíte jednu jedinou sněhovou vločku. Vlétne červenka oknem do pokoje. Uslyšíte tři zaklepání a nikdo není za dveřmi. Ucítíte růže a nikde nejsou v dohledu. Stejná tůže rozkvete dvakrát v jednom roce. A jedno velmi zneklidňující. Pozor na společné fotografie. když se fotí tři osoby zároveň, tak první zemře vždy ta prostřední! Není to prostě jednoduché, ale člověk se stejně neubrání. I když je dům plný růžových prasátek, sošek slonů otočených choboty k oknům, na zdech místo obrazů visí podkovy, stejně stačí, aby ráno třikrát zavyl pes, a někdo v domě umře. Nebo má pes hlad? Znáte to. Co je štěstí...?

Počítadlo návštěvnosti

14. dubna 2007 v 16:33 | Welcome to my blog :-)
TOPlist