něco zajímavého .. jako pipis filmu

24. května 2007 v 15:52 | Welcome to my blog :-)
Mladý farmář Eragon netuší, že zvláštní kámen, který náhodou objevil v horách je dračí vejce, které navždy změní jeho život. Vylíhnutí dračího mláděte totiž mladíka předurčí k tomu, aby se stal Jezdcem a bojoval se zlým králem Galbatorixem. Autorem známé knižní předlohy, bezpochyby inspirované Tolkienovým Pánem prstenů, je Christopher Paolini, který začal Eragona psát v patnácti letech."
Tolik se o filmu Eragon dočteme z různých míst internetu. Různé adaptace fantasy příběhů jsou poslední dobou v módě. Eragon přichází s klasickým příběhem obyčejného chlapce, který to během půlhodiny dotáhne na mesiáše a zachránce království. Eragonův protihráč Galbatorix působí spíše směšně, než hrůzostrašně a stejně tak monstra, která na Eragona posílá působí více méně amatérsky.
Nasnadě je otázka, zda na film Eragon do kina jít či ne. Je poznat, že rozpočet filmu Eragon nebyl stejný jako u Pána prstenů, přesto se v závěru odehraje dračí bitva, za kterou by se ani Pán prstenů nemusel stydět. Celkový dojem z filmu Eragon je, že se jedná o příjemnou fantasy, která sice nedosahuje dnešního vysokého standardu, nicméně zcela jasně převyšuje ostatní fantasy pokusy, typu Dračí doupě apod.
Pokud jste nečetli knihu, budete příjemně překvapeni u této nenáročné fantasy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama