Červen 2007

já a můj piercing

30. června 2007 v 18:52 | Anetka:-)
Pupík
Takže já mám piercing v pupíku . Na propíchnutí jsem šla do nemocnice kde mi to píchli za 150 Kč - docela hodně. Dalo mi to docela práci se odhodlat a jít tam .
Probíhalo to asi takhle: Přišla jsem do čekárny a tam jsem čekala asi 10min. než co jsem šla na řadu . Mezi tím jsem myslela že mi puknou nervy protože jsem se strašně bála že to bude bolet . Doufala jsem dobře protože když mi píchnul umrtvovací injekci tak bolelo napíchnul mi ji z levé strany pupíku . Potom vzal jehlu a propíchnul mi pupík , mě to připadalo jako by mi ji ubec nepíchnul , protože to ubec nebolelo . Ale byl to spíš nepříjemný pocit a ještě jak sem si myslela že to bude strašně bolet tak mě to určitě bolelo víc i z těch nervů co jsem měla . Tak teda když mi to konečně propíchli tak mi tam chtěli nasadit piercing . Jenže zjistili že otvor pro pierc. je moc malý . Doktor vzal tedy tlustčí jehlu , nebo jak se to jmenuje , a propíchnul mi to znova . Konečně mi tam nasadil piercing a KONEC .
Průběh uzdravování:Řeknu vám že jsem čekala že to bude o hodně víc bolet ... uzdravování bylo celkem v pohodě akorát mě nebavilo mazat si to furt framikoinem. Jinak jako na pohodu ... není se čeho bát :-)
Jo a tak s tim piercingem do ruky sem si to rozmyslela.

anatomie piercingu

30. června 2007 v 18:03 | Anetka:-)

Čištění:

- slaná voda - Je spolehlivým a zároveň neagresivním desinfekčním prostředkem. Nejlepší poměr je 1 lžička mořské soli (v nouzi je možno použít i sůl kuchyňskou) na 200 ml teplé vody. (Sůl by se měla beze zbytku rozpustit.)
- antibakteriální mýdla - Na našem trhu jsou dostupná antibakteriální mýdla PROTEX (tři druhy podle stupně účinnosti), SAFEGUARD a LIFEBUOY. Vlékárnách je rovněž k dostání tekuté mýdlo AB ANTISEPTIS SKIN WASH obsahující 2% čajovníkového oleje. Je však poměrně drahé.
- Bacroban - Bacroban je lokální antibakteriální mast účinná proti mikroorganismům způsobujícím většinu kožních infekcí. Bakroban se výborně osvědčil při léčení lehkých infekcích piercingu a rovněž při odstraňování přebytečné jizevní tkáně. Jelikož se jedná o antibiotikum, nedoporučuje se jej používat déle než 10 dní. Je k dostání v lékárnách na lékařský předpis.
- Čajovníkový olej - (Tea Tree Oil) Čajovníkový olej je nejsilnější známé přírodní antiseptikum. Má silnou schopnost pronikat do poškozených tkání a jeho účinnost se zvyšuje v přítomnosti krve a hnisu. Nicméně na něj nemálo lidí reaguje alergicky - nikdy by se neměl používat nezředěný. Pravý čajovníkový olej je rovněž poměrně drahý.
...a čím byste piercing čistit neměli:
- izopropylalkohol - velmi vysušuje pokožku
- peroxid vodíku - Nikdy nepoužívejte na čerstvý piercing (s výjimkou piercingu jazyka). Peroxid ničí nově vytvořenou tkáň

piercing jazyka - pečování o něj

30. června 2007 v 17:35 | Anetka:-)
Piercing jazyka
ČIŠTĚNÍ
 • pořiďte si ústní vodu-např.:STOPANGIN
 • ústní vodu je třeba ředit při každém vyplachování 1:1 s normální vodou-jinak by Vám mohla popálit chuťové pohárky (to není nebezpečné,pouze nepříjemné)
 • ústní vodu užívejte po každém jídle, kouření či jakémkoliv cizorodém kontaktu v dutině (5-10 krát denně), po dobu tří týdnů
 • 8 hodin po propíchnutí jazyka nejíst a pít pouze minerální vody (nepít z jiné lahve než své vlastní-kvůli cizím slinám)
 • 24 hodin po aplikaci nekouřit
 • pár hodin po propíchnutí Vám jazyk nateče-otoky trvají zpravidla 2-5 dnů (první týden).S nimi se také někdy dostavuje šišlání. Díky otokům bývá často problematická i konzumace jídel.To vše se samozřejmě srovná hned jak otoky ustoupí.
 • během hojení nedoporučujeme konzumovat příliš horká či studená jídla nebo nápoje
 • na hojení nepoužívejte žádné druhy antibiotik
 • jiné způsoby čištění piercingu doporučujeme probrat s Vaším piercerem
NORMÁLNÍ PIERCING
 • pár týdnů může být citlivý a svědit
 • prvních pár dnů může lehce krvácet
 • rána vylučuje bílo-žlutou tekutinu, která se na šperku usazuje a zasychá-nejedná se o hnis
 • jazyk je zhruba 2-5 dnů nateklý,což může být trochu nepříjemné
INFIKOVANÝ PIERCING
 • svědění a otoky déle než jeden týden
 • silná bolestivost
 • krvácení déle než jeden týden a více vytékajícího sekretu
CO DĚLAT?
 • nevyndávejte šperk
 • okamžitě se spojte se svým piercerem
 • pokud to bude nutné, neprodleně navštivte lékaře, kterého Vám Váš piercer doporučí
OBVYKLÉ PŘÍPADY INFIKOVÁNÍ
 • dotýkání se piercingu neumytýma rukama
 • orální kontakt s piercingem
 • kontakt tělních tekutin s piercingem
 • kontakt s vlasy, kosmetickými přípravky, jídlem bez následného vydesinfikování ústní dutiny
PODPORA LÉČBY
 • užívejte během prvních tří týdnů Vitamín C a Zinek dle běžného dávkování
 • omezte kouření nebo úplně přestaňte-kouření hojení prodlužuje
 • první dva týdny se nelíbejte a neprovozujte orální sex-pokud to nevydržíte,okamžitě desinfikujte. Nekonzumujte jídlo a pití z nádobí někoho jiného
!! Během hojení se vyvarujte konzumaci jakýchkoliv drog (včetně alkoholu)-hrozí větší otoky a prodlužuje se doba hojení!!
Dotahujte si jednou za čas kuličky na šperku-směrem doprava (čistýma rukama).V případě ztráty kuličky šperk nevyndávejte a okamžitě navštivte naše studio-ve většině případů prodáváme náhradní.

piercing v ruce

30. června 2007 v 17:33 | Anetka:-)
no to bych strašně chtěla protože je to neobyčejný a skoro nikdo to nemá mamka mi to dovolila jenže já se bjím že to bude bolet nevíte jestli to bolí?

vtipný nesmysly

29. června 2007 v 15:59 | Anetka:-)
K tomu jasnovidci už nikdy nepůjdu.Je to podvodník! Jak to víš? Když sem zaklepal zeptal se:Kdo je?
Chlap se po narocnem behu na lyžích vrátí domů a zjistí že něco chce, ale neví co. Tak si jde zapnout tv, ale to není ono. Jde na zachod ale i to neni ono tak si jde dát sprchu ale ani tohle není ono. Tak si zkusi sundat bezky. Aha to bylo ono ...Co předcházelo zemětřesení?
Trpaslíci měli čočkovou polívku. Přijde chlap k psychiatrovi a povídá:
"Pane doktore,mám problém.Každý mě ignoruje."
"Další,prosím!" Víš co je absolutní alkoholismus? Opít šneka tak aby netrefil domů Sedí dědek v obýváku v křesle, najednou někdo zaklepe na dveře... Kdo je tam? Jean Claude Van Damme... Dědek na to: neznám, všichni čtyři vypadněte... Přijde paní k psychiatrovi a povídá:"Představte si, pane doktore, že když před někým řeknu ABRAKADABRA, tak zmizí... Sakra, doktore, kde jste?" Jde magor po lese a najdenou-
"Hele houba!"
-"Já jsem kouzelná houba, a když mě nesebereš splním ti tři přání!"
"Chci být inteligentní"
--pink-- stalo se
"Já se poseru,jsem inteligentní!"
--pink-- posral se
"Já se posral,já magor..."
--pink--
"Jé hele houba!" Sedi dve mouchy na hovne a jedna povida:"to je dobrota,co?" a ta druha "nemluv na me smrdi ti z drzky!!"... Potká v lese jelen ježka a povídá mu: "Hele, ježku, řeknu ti báseň: Ježku, ježku, máš na hlavě plešku!" Ježek na to povídá: "A teď já. Jelene, jelene, ty jsi ale debil!"

somálci

29. června 2007 v 15:30 | Anetka:-)
1.) Jak vznikl čárový kód?
Somálec ukazoval rodinné foto
2.) Víte, co udělá Somálec, když najde konzervu?
Otevře si bufet.
3.) Víte jaký je rozdozdíl mezi somálcem a pomerančem??????
Asi deset deka.
4.) víte proč somálci natahujou na dvorku nitě?abych jejich děti mohly spát ve stínu
5.) "Hej, Somálče za tím párátkem, vylez!" "Pojďte, chlapi, odhalili nás."
6.) Víte proč somálci nejraději nakupují v hypermarketech?
Protože je tam nejvíce ochutnávek!
7.) Vite proc maji somalci ozranou zed ???
Protoze jim promitali chleba !!!
8.) Víte jak Somálci cestují? FAXEM
9.) Víš kdy viděl somálskej pes naposled kost? Když měl otevřenou zlomeninu.

návštevní kniha

27. června 2007 v 12:02 | Anetka:-)
Takže bych vás chtěla přivítat a předem říct že děkuju že jste na můj blog úbec zavítali . Tady do téhle rubriky pište vzkazy pro mě nebo co se vám líbí nebo co bych měla změnit , přidat a nebo doplnit . Předem Díky a pište pište

garfield-film

27. června 2007 v 11:53 | Anetka:-)
GARFIELD, všemi milovaný kocour, nemůže mít život sladší . Zaparkován na pohodlném křesle před televizí pojídá své oblíbené lasagne a komanduje svého nebohého pána Jona (Breckin Meyer). Garfield je pánem vesmíru. Zamilovaný Jon opět - jako již mnohokrát v poslední době - vezme Garfielda ke krásné veterinářce Lize Wilsonové (Jennifer Love Hewitt). Ta jako vždy konstatuje, že Garfieldovi vůbec nic nechybí, "je to prostě jen spokojená tlustá kočka". Jon od ní tentokrát dostane živé, ocasem vrtící, stvoření, které Garfield ve svém životě rozhodně nepostrádal. "Garfielde, seznam se s Odie, že je to roztomilá fenka ." Vtipný kocour zůstane poprvé ve svých devíti životech beze slova.Garfield řeší situaci slovy: "VEN, ZPROPADENÝ PSE!". Vyžene Odie do velkoměsta, kde fenka mizí v ďábelských spárech místní celebrity Happyho Chapmana (STEPHEN TOBOLOWSKY). Řekli byste, že se Garfield bude radovat. Ale když si do sebe zamilovaný kocour uvědomí, co vše způsobil, jde do sebe. Rozloučí se se sladkou zahálkou a vrhne se do akce. Vyrazí na neuvěřitelnou misi: zachránit Odie!
Hodnocení: Mě se to fakt líbilo nejvíc se mi líběj ty garfieldovy hlášky. Ale dát do FILMU garfielda se moc nehodilo . Už to potom není ten garfield .Jinak falm hezkej ani není moc vidět že to je přes počítač.

happy feet - příběh

26. června 2007 v 15:45 | Anetka:-)
Český název:Happy Feet: Tučňák Brumla
Česká premiéra: 7. prosince 2006
Světová premiéra: 16. listopadu 2006
Austrálie / USA 2006

Režie: George Miller
Hrají: Elijah Wood (Mumble),Nicole Kidman (Norma Jean), Robin Williams (Ramone), Hugh Jackman (Memphis), Brittany Murphy (Gloria), Khamani Griffin (Baby Mumble), Hugo Weaving
Dobrodružný / Animovaný / Rodinný / Muzikál od Warner Bros
Příběh filmu Happy Feet se odehrává v Antarktidě, v Království tučňáků, kde si každý mladý tučňák hledá svůj životní protějšek zpěvem písně. Náš hrdina Mumble (Brumla)
bohužel nezazpívá ani notu… zato však umí skvěle stepovat! Mumbleova neschopnost zpívat bohužel také znamená, že nikdy nezíská přízeň své milované Glorie, nadané pěvkyně, po které touží celé Království. Když se Mumble blíží dospělosti, jeho okolí je už už ochotno jej přijmout mezi sebe. Má to však jeden háček: musel by se vzdát svého stepování a zařadit se. Což odmítá a tak se stává vyděděncem. Aby toho nebylo málo, v okolním moři došly ryby a stařešinové národa obviňují Mumbleho, že je za to kvůli svému výstřednímu chování na vině on. Mumble zůstává věrný sám sobě, ale přesto se vydává na dobrodružnou cestu přes celou Antarktidu, aby zjistil, v čem vězí nedostatek ryb.
Během cesty se Mumble spřátelí se spoustou komických postaviček, které jej naučí, že jedna z nejdůležitějších věcí na světě je důvěra v sebe sama. Nakonec také Mumble vyřeší velkou rybí záhadu a vrátí se domů jako hrdina. A světe div se, v záchraně Království mu pomohlo stepování !!!

spláchnutej - příběh

26. června 2007 v 15:42 | Anetka:-)
Roddy St. James nevypadá zrovna na krysí jméno. Roddy také není nějaká obyčejná, špinavá krysa, ale domácí mazlíček jedné bohaté britské rodiny žijící v bohaté londýnské čtvrti. Má všechno, co si vysoká krysí sociální vrstva může přát. Pozlacenou klec, spoustu hraček, a jakmile se lidští obyvatelé domu vydávají na dovolenou, má celý luxusní byt sám pro sebe. O to všechno ale brzy přichází, když se přes odpadní trubky nakvartýruje do jeho obydlí kanální obtloustlý krysák Sid, kterému se podaří Roddyho spláchnout do záchodu. Roddy tak nachází svět za dveřmi svého bytu, kde byl zavřený celý život. Svět plný inteligentních, myslících a mluvících zvířat, krysí Londýn ukrytý v londýnském kanále a spoustu nových dobrodružných zážitků.
Jak už to v takových příbězích bývá, Roddy si postupně nachází přátele i nepřátele, postupně se zbavuje svého aristokratického původu, zjišťuje důležitost pravého přátelství a možná i lásky a tak dále. Základní příběhová struktura neoplývá přílišnou invencí a je poplatná klasickému vyprávění pohádkových příběhů pro děti, ve kterém musí být trocha akce, trocha morálního poučení a mezitím spousta jednoduchých vtipů. Ohromná výhoda Spláchnutýho je ale jeho délka. Má pouze něco málo přes 80 minut, a tak si od začátku až do konce drží poměrně zběsilé tempo, při kterém není příliš času na nudu. Ani se v kině pořádně neusadíte a Roddy se už bahní v záchodové vodě v kanálech. Je až s podivem, jak v té rychlosti dokázali tvůrci vcelku vkusně vykreslit postavy a hlavnímu záporákovi Ropušákovi (v originále zajímavě teatrálně přehrávající Ian McKellen) dokonce dopřáli trochu historie, aby vysvětlili jeho démonicky podlé motivy.
Moje hodnocení : Tenhle film je čupr hlavně se mi na něm líbily ty ninjové ty byly fakt dobrý . Je to celkem srandovní film , který je hezky pobranej (víte jak to myslim né ? ... jestli ne tag to jako myslim tak jako že je to srandovní,moderní a napínavý )

příběh

24. června 2007 v 12:11 | Anetka:-)
nejlepší film co sem zatim viděla
Honey - Honey
Film Honey je o jedný holce jménem Honey Danielsová která učí v taneční nimi škole děti z ulice.Její velký sen je stát se tanečnicí hip-hopu a tancovat například v klipech slavných osobností. Pracuje jako barmanka v nočním klubu a přes den jako prodavačka CD. Její velký sen se jí splní a tančí v klipech jako hvězda , stane se z ní choreografka . Ale tenhle sen nemůže trvat příliš dlouho a všechno se najednou stratí kfyž si její režisér vezme do branže její pohlavní nepřítelkyni a tak Honey uspořádá Benefiční koncert aby mohla mít svojí vlastní taneční školu . Tenhle článek sem psala sama dalo to docela zabrat tak to prosim nekopírujte jenom s mým svolením (napište komentář)
Moje hondocení: Hudba ve filmu skvělá film o soběnejlepší ... prostě ten film nemá chibičku určitě se u něj nudit nebudete

film

24. června 2007 v 11:46 | Anetka:-)
Miluju animovaný filmy...
http://img.osobnosti.cz/movies_over/1/16639.jpg

Happy Feet

V daleké zemi tučnáků žije jeden, který neumí zpívat, tak jako všichni ostatní a kvůli tomu trpí komplexem, méněcenost, ale zato má pohybový talent, umí totiž skvěle stepovat. To ale Brumlu neuchrání od vyhoštění z komunity, jak rada starších rozhodla. Poprvé v životě je mimo domov, ale rychle si najde nové kamarády. Těm se zalíbí a tak mu pomůžou. Protože se začaly strácet ryby z oceánu, které jsou jedinou potravou tučnáků, tak se Brumla rozhodne, že této věci příjde na kloub. Asi už tušíte, jak tato "pohádka" skončí, ano, Brumla ryby zase přivede zpět a tučnáci ho vezmou zas mezi sebe

Režie: George Miller
Mluví: Vojta Kotek, Simona Vrbická, Jan Šťastný
Scénář: George Miller, John Collee, Judy Morris
Hudba: John Powell
Distribuce: Warner Bros., 108 min., přístupný, 25 kopií
Moje hodnocení: Film se mi na začátku moc nelíbil sem mysela že se unudim . Ale potom asi po 15 min se to rozjelo a bylo to už dobrý. Ale teda nedá se říct že by to byl nej nej nej animovaný film kterej sem viděla .

příběh filmu

24. června 2007 v 11:28 | Anetka:-)
Na tenhle film sem chtěla jít za každou cenu...
Let´s dance
Každý si zaslouží následovat své sny, tak to je heslo tohoto filmu.Vypráví o Tylerovi, který je mladý rebel a chce se dostat ze své čtvrti na tu druhou, lepší stranu.Na té je Nora, primabalerýna, která má, ale jiný problém, nemůže najít vhodného partnera ke svému vystoupení. Všechno se, ale změní když se Tyler kvůli potížím dostane do umělecké školy, kde se Nora učí.Ta zjistí, že v tom drsném klukovi je něco víc a že má obrovský taneční talent.Hned se do sebe zamilují, přesto, že má Nora kluka a spolu trénují na závěrečné vystoupení, které má Nora dělat.Do toho, ale vstoupí Taylerův nejlepší kamarád, který si myslí, že ho zradil. Tayler neví, co má dělat.Kamarád nb velká láska k tančení a Nora? Celej film je zakončenej závěrečným vystoupením, kde nakonec Tayler příde a předvede úžasné vystoupení, myslí si, že tím ztratil kamaráda, ale ten seděl v hledišti a všechno viděl. Happy End!!!
Režie: Anne Fletcher
Hrají: Channing Tatum, Jenna Dewan, Rachel Griffiths
Scénář: Duane Adler, Melissa Rosenberg
Kamera: Michael Seresin
Hudba: Aaron Zigman
Distribuce: SPI
Moje hodnocení : všichni říkaj že je to skvělej film já ho chci strašně vidět .Je to prej něco podobnýho jako Honey.

o filmíku

24. června 2007 v 11:21 | Anetka:-)
Kouzelná chůva Nanny McPhee (Metropol 31.8-3.8)
V pořadí už šestnáctá chůva vybíhá z velkého domu, hlasitě křičí a vběhne přímo do pohřební dílny čerstvě ovdovělého pana Browna.On, ale neví, co si počít, protože už vyzkoušel všechny chůvy z agentury.Jediné, co mu přes zavřené dveře řeknou je to, že potřebuje ženu jménem chůva Mc Phee a tak tedy nastupuje na scénu žena, která vypadá jako čarodějka, ale ukáže se, že pod drsnou slupkou je to velmi hodný člověk.Díky svému talentu a taky čarodějným schopnostem naučí děti poslušnosti.Ale už příštího dne přijede zlá teta Adelaide, která dala svému synovci podmínku, že pokud nenajde svým dětem do měsíce novou matku nebude už jim posílat žádné peníze, které on k výchově svých dětí tak moc potřebuje.Chce odvézd jedno z dětí, ale díky lsti odejde z domu krásná služebná Elizabeth.Pan Brown si proto i přes nepřejíctnost dětí ( které o podmínce pratety nevědí) sežene novou ženu.Na svatbu se, ale přijede i teta s Elizabeth, která je díky ní velmi vzdělaná a ještě krásnější.Simonovi (nejstarší z dětí) se, ale podaří svatbu zrušit (pomohlas mu chůva).Pan Browm si, ale někohovzít musí a tak se konečně provalí velká láska Elizabeth a pana Browna.Film samozřejmě končí krásnou svatbou, na které zkrásní i chůva, že byste ji opravdu nepoznali.
Moje hodnocení : Film se mi líbil , protože to byla komedie a já komedie miluju (na horory UŽ moc nejsem od tý doby co jsem koukala na kruh1) Hlavně mě překvapil ten konec když Nanny zmizely všechny hnusný bradavice a provdala se za p. Browna.

statní

24. června 2007 v 11:09 | Anetka:-)
www.doodletoo.com tam je to super tam normalně píšete jako na tabuli :-) fagtis dobrý
www.xicht.cz to je podobny jako libimseti.cz
www.gongo.estranky.cz to je good stránka ... má tam dobrý rubriky ... tam se úrčo koukněte
www.blog.cz tam to snad všichni znáte .. jestli ne tak si tam udělejte blog - pokud mate čas
www.google.cz vyhledávač něco jako seznam

Anna Sophia Robb - Životopis

16. června 2007 v 14:41 | Anetka:-)
Anna Sophia Robb
herečka
Datum narození: 08.12.1993
Místo narození: Denver, Colorado, USA
Znamení: Střelec
Životopis: AnnaSophia Robb, jedna z nejvíce obsazovaných mladých hereček. V roce 2007 jsme ji mohli vidět ve filmech Most do země Terabithia (rež. Gabor Csupo) nebo Krvavá sklizeň (rež. Stephen Hopkins ). AnnaSophia Robb debutovala ve filmu v roce 2005 rodinným filmem Wayneho Wanga Because of Winn-Dixie s Jeffem Danielsem v jedné z rolí. Byla také nominována na cenu Young Artist Award za nejlepší výkon herečky v hlavní roli za ztvárnění dívky Opal, jejíž život změnilo přátelství se zatoulaným psem. Ve stejném roce si zahrála přebornici ve žvýkání žvýkačky Fialku Garderóbovou v Burtonově Karlík a továrna na čokoládu, kde hrál také Johnny Depp.

V roce 2007 natáčí snímky A West Texas Children's Story s Valem Kilmerem, Matthewem Modinem a Larrou Flynn Boyle; v nezávislém dramatu Ferris Wheel s Charlize Theron; v nezávislém dobrodružném snímku Doubting Thomas a dobrodružném sci-fi Jumper, ve kterém kraje s Hyadenem Christensenem a Rachel Bilson pod režisérskou taktovkou Douga Limana.

V televizi si zahrála titulní roli v televizním filmu Samantha: An American Girl Holiday, který jako výkonná producentka podpořila Julia Roberts a režírovala Nadia Tass. Jeji další televizní práce byla hostování v komediálním seriálu společnosti Nickelodeon Drake & Josh a Danny Phantom.

Anna Sophia Robb - foto

16. června 2007 v 14:37 | Anetka:-)

O filmu

16. června 2007 v 14:26 | Anetka:-)
Dobrodružný/rodinný/mysteriozní, USA, 2007
Bridge to Terabithia
Kinopremiéra v ČR 15.3.2007 v SK 22.2.2007


Motto
Zavřete oči a vstupte do světa fantazie.

Krátký popis
Film je adaptací celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové Bridge to Terabithia, koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod celosvětově úspěšným kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. Pod tvorbu nádherných paláců, mystických bytostí a zázračné přírody se podepsalo oscarové studio Weta Digital ve Wellingtonu, Nový Zéland, z jehož dílny vyšly kinohity jako Pán Prstenů 1-3, King Kong a mnohé další. Film je celovečerním debutem talentovaného režiséra, který má na svém kontě nominaci na Oscara a cenu Emmy - Gabora Csupa. Film se stejně jako Pán Prstenů 1-3 natáčí ve West Aucklandu, na Novém Zélandu v lesích Riverhead.
O filmu
Jess Aarons je outsiderem ve škole i doma. Celé léto trénoval, aby se stal ve škole tím nejrychlejším běžcem, ale jeho cíl je neočekávaně zmařen nově příchozí dívkou, Leslie Burkeovou, která soutěží jen v "chlapeckých kategoriích" a vyhrává. Navzdory jejich nepříjemnému seznámení se ti dva rychle stanou nejlepšími kamarády. Leslie ráda vypráví příběhy plné fantazie a kouzel. Jess je rád kreslí. Leslie otevře Jessovi nový svět představ a společně vytvoří utajenou zemi Terabithii, kouzelné místo, do kterého je možné vstoupit pouze přehoupnutím se na starém laně přes potok v lesích blízko jejich domova. Tam oba vládnou, bojují proti zlu a kují pikle proti školním rváčům. Díky přátelství s Leslie se Jess mění k lepšímu.

Svět Terabithie - plný úžasných a záhadných stvoření, paláců a překrásných lesů - byl natočen podle světoznámé knihy Most do země Terabithia spisovatelky Katherine Patersonové.

O knize

V roce 1976 inspirovala nadanou spisovatelku Katherine Patersonovou k napsání Mostu do země Terabithia jedna tragická událost - smrt blízkého kamaráda jejího syna Davida. Chtěla tím synovi pomoci vypořádat se s tak velkým žalem. Postupně pak napsala rozsáhlou sérii fantasy příběhů pro děti s kouzelným světem mytologických stvoření, která vedou impozantní boj proti zlu.

Kniha byla poprvé vydána v roce 1977 a v roce 1978 získala cenu Newbery Medal.

Most do země Terabithia hluboce zasáhl mladé čtenáře po celém světě a stal se součástí školních výuk a domácích knihoven. Dosud se prodalo přes 2 miliony výtisků této knihy a její obliba stále přetrvává.

Paní Patersonová je autorkou 14 románů, řady naučných knih a esejí pro děti a mládež, včetně Mostu do země Terabithia a Jacob Have I Loved - obě knihy získaly prestižní ocenění Newbery Medal. Od roku 1978 se prodalo přes 5 milionů jejích knih a stále se vydávají ve více než dvanácti světových jazycích.
Tvorba kouzelného království

Walden Media a Walt Disney Pictures představují Most do země Terabithia, celovečerní adaptaci oblíbeného rodinného románu spisovatelky Katherine Patersonové.

Most do země Terabithia je jedním z nejvzácnějších klasických románů konce 20. století americké literatury. Kniha těší své čtenáře po celém světě po více než dvě generace. Tento kouzelný příběh o dobrodružství, statečnosti, přátelství, ztrátě a lásce se však začal formovat do podoby scénáře až v průběhu roku 2006. Tím, že byla kniha napsána v 80. letech, musely být tón a prostředí filmu zasazeny do současného prostředí.

Hybnou silou Terabithie byla britská producentka Lauren Levineová. Knihu si poprvé přečetla na doporučený svých přátel, kteří mají děti ve věku 10 a 12 let.

Lauren Levineová říká: "Přečetla jsem si Most do země Terabithia a okamžitě jsem se s tímto příběhem ztotožnila! Hovořila jsem s řadou amerických kamarádů a netrvalo dlouho, abych zjistila, že tato kniha je v Americe hitem." Lauren vyrůstala ve Velké Británii a o knize neměla ani tušení, ale tento příběh ji natolik zlákal, že začala pátrat po majiteli práv. Její pátrání ji zavedlo k autorčinu synovi, Davidu Patersonovi. Oba se brzy dohodli na spolupráci a rozhodli se zvoli studio Walden Media.

Lauren věřila, že tento příběh je tím pravým pro Walden: "Díky snímku Vysvobození jsem měla možnost spolupracovat s Walden a bylo to úžasné. Jevilo se to tedy jako ideální spojení a Cary Granat (předseda představenstva Walden Media) byl nadšen a velmi nám pomohl v procesu tvorby scénáře."

Cary Granat říká: "Most do země Terabithia je typickým filmem pro Waldem Media. Zaprvé je založen na knize oceněné cenou Newbery Medal, je od uznávané spisovatelky Katherine Patersonové a podstatný je i důvod, proč tuto knihu napsala. Ve Walden, kde klademe veliký důraz na knižní předlohu, jsme pečlivě hlídali, abychom zůstali věrni knižní předloze. Spisovatelka Katherine Patersonová a její syn David se zapojili do celého procesu tvorby scénáře. Film tak bude k dětem hovořit velmi skutečným hlasem. Nesnaží se je překřičet, nepodbízí se a ani není povrchní. Tento film k nim hovoří co možná nejotevřeněji o skutečných otázkách, kterým čelí, jako je např. šikana nebo vztahy s rodiči."
Aby dodali Mostu do země Terabithia živé filmové vyprávění, věděli producenti, že potřebují neobvykle kreativního režiséra, který by vytvořil skutečný svět společně s imaginárním královstvím neobyčejných rozměrů tak, aby vše bylo autentické a emocionálně silné. Jejich hledání je zavedlo až ke Gaboru Csupo.

Cary Granat říká: "Měli jsme štěstí, že jsme mohli spolupracovat s Gaborem. Již dříve se objevilo několik animátorů, jako např. Andrew Adamson (Narnia), a nyní tu je Gabor Csupo. Filmař v pravém slova smyslu. Má neuvěřitelný pohled na věc a vizi, která je velmi bohatá a přístupná a zároveň je tu velká poctivost filmaře. Gabor přesně ví, co chtějí lidé vidět, a to také vložil do našeho projektu."

Gabor dodal filmu výrazný vypravěčský styl, udržující v rovnováze příběh ze 'skutečného života' a způsob, jakým děti překonávají své občasné problémy. Producent Hal Lieberman uvádí: "Líbí se mi Gaborova práce; on je velmi talentovaný a má jedinečného ducha. I když je dospělým mužem, má v sobě vrozenou schopnost vžít se do pocitů dětí a vidět svět kolem sebe jejich očima; má pro to skutečnou citlivost, jeho postavy jsou vážně kouzelné."

Gabor Csupo říká: "Když vidíme záběry z Terabithie, je to víc než jen únik od povinností, kterým hlavní hrdinové čelí každý den. Oni popustí uzdu své fantazii a snaží se bojovat s problémy běžného života. Toto je jediný způsob, jak jeden druhému mohou projevit své pocity a přátelství. Most je vlastně jen metaforou, představuje spojení mezi skutečným životem a světem fantazie."

Fantazijní prvky filmu jsou mnohem větší než v knize, neboť si producenti byli dobře vědomi faktu, že filmoví diváci vyžadují odlišný způsob vyprávění příběhu, než čtenáři knih. Je to 'skutečný' příběh vyprávěný 'fantasticky'.

V Mostu do země Terabithia se příběh točí kolem dvou mladých postav - Jesse Aaronse a Leslie Burkeové, kteří společně vytvoří zemi Terabithii, imaginární království plné nejrůznějších druhů kouzelných bytostí. Zatímco skutečný svět rodiny a školy může být plný překážek a úkolů, v Terabithii vládnou Jess a Leslie jako Král a Královna.

Jesse Aaronse hraje Josh Hutcherson, Leslie Burkeovou AnnaSophia Robbová. Hvězdné herecké obsazení doplňují Zooey Deschanelová jako slečna Edmundsová, učitelka hudby, a Robert Patrick jako Jessův otec Jack.
Království Terabithia plné fantastických tvorů, paláců a nádherných lesů oživil koordinátor vizuálních efektů Matt Aitken společně se svým týmem kreativních kouzelníků ve studiu Weta Digital ve Wellingtonu, na Novém Zélandu. Weta Digital je zodpovědné za efekty k oscarové trilogii Pána prstenů, stejně jako za Letopisy Narnie a King Konga.

Při vytváření této pozoruhodné země dále Csupo spolupracoval s kameramanem Michaelem Chapmanem, vedoucím výpravy Robertem Gilliesem a kostýmní výtvarnicí Barbarou Darraghovou. Původní námět filmu napsal autorčin syn David Paterson, který se také podílel se na scénáři s Jeffem Stockwellem. Produkci filmu zajistili Hal Lieberman, Lauren Levineová a David Paterson.

Most do země Terabithia se natáčel v okolí Aucklandu, na Novém Zélandu, od 24. ledna do 12. dubna 2006. Natáčelo se na několika lokacích, včetně základní školy v Riverhead. Severozápadně od Aucklandu se temné stromy v lese Woodhill staly lesní pevností a horizontem pro kouzelný svět Terabithie. Farma blízko oblasti Wainui byla použita pro lesní zátoku a stranu mostu, která vede do Terabithie. Interiéry byly natočeny ve studiích Hobsonville ve West Aucklandu. Na základě zvláštního povolení mohli filmaři také natočit výstavu strojů Leonarda Da Vinci, kterou ve filmu navštíví slečna Edmundsová a Jess Aarons, v Auckland Memorial Museum.

Představení mladých panovníků království Terabithia

Jess Aarons a Leslie Burkeová

Srdcem Mostu do země Terabithia je příběh o neobyčejně zvláštním a život měnícím přátelství dvou 11letých dětí, Jesse a Leslie. Oba mají hodně společného - jejich rodiče jsou velmi zaneprázdněni 'běžným životem' a sami trpí ve škole šikanou. Talentu však mají na rozdávání.

Jak Jess a Leslie čelí nástrahám mládí a odhalují své vlastní nadání a sny, v jejich vymyšleném a kouzelném světě Terabithii vše běží samo od sebe. V Terabithii se dostávají do fantastického světa své vlastní tvorby. Vytvoří zde království plné kouzelných postav, které mívají povahu podobnou lidem, které znají z běžného života.

Gabor Csupo o Terabithii

"Mým jediným cílem bylo vytvořit nádherně zpracovaný a vizuálně ohromující film, do kterého se, jak doufám, přesuneme a dotkneme se divákova srdce," říká Gabor Csupo.

"Most do země Terabithia je 2D film s některými úžasnými a propracovanými 3D počítačovými animacemi. Má nádherný příběh, ohromné herce a skvělou kameru Michaela Chapmana. Najal jsem Dima Marlinchea, neuvěřitelného koncepčního umělce z Ruska, který se mnou pracuje již roky… Rád překvapuji děti a dospělé určitými atypickými tvory a vzrušujícími záběry. Děti nemůžete ošidit. Ony vyžadují fascinující postavičky, na které by se mohly dívat, a ne něco, co viděly ve video hře nebo jiném médiu," pokračuje Csupo. "Tento film zkoumá imaginární svět Terabithie mnohem více než kniha, proto pro mne, jako filmaře, bylo výzvou vytvořit Terabithii takovým způsobem, který by uspokojil očekávání čtenářovy představivosti a diváky by opravdově vtáhl do mýtického světa. S neuvěřitelnými pokroky v oblasti digitální technologie jsme mohli vytvořit skvělý autenticky vyhlížející svět Terabithie."

"Můj přístup k filmu není přeslazený ani afektovaný - je to čistá realita."


Herecké obsazení Jesse a Leslie

"Herecké obsazení je fantastické. Josh a AnnaSophia spolu úžasně vycházeli. Měl jsem pocit, jako by ani nehráli, jako by takovými skutečně byli," říká Gabor Csupo.

Producentka Lauren Levineová říká: "Všichni jsme byli doslova nadšeni z "našich" dětí. Oba jsou neskutečně talentovaní. V knize má sice Leslie krátké, tmavé vlasy a AnnaSophia je blondýnka - fyzicky nemohly být více odlišné - ale jejich duše je naprosto stejná. Annu jsem potkala, když přišla do mé kanceláře na Times Square a právě vyšla nová kniha Harryho Pottera. Obě jsme o ní začaly zcela nadšeně hovořit. Skrz její čtení mi bylo hned jasné, že je přesně taková, jak jsem si Leslie představovala."

Producent Hal Lieberman dodává: "AnnaSophia je poklad, je nadanou herečkou a krásnou mladou dívkou. Leslie je v jejím podání oduševnělá, krásná a zábavná."

K roli Jesse říká Lauren Levineová: "Hledání Jesse bylo velkým úkolem, neboť cesta, kterou Jess během filmu vykoná, má pro mladého herce neobvyklý rozsah - z introvertního dítěte, které si připadá ve svém vlastním domově neviditelným a které žije ve velmi izolovaném venkovském světě, kde kreslí nebo běhá, aby vyhrálo školní závod, se stane přátelský a otevřený mladý muž. Takový talent jsme našli v Joshi Hutchersonovi. Bylo to náročné hledání, ale vyplatilo se. On byl jediný, kdo to mohl zvládnout."

"Jess je outsider, jeho rodina mu nevěnuje příliš pozornosti, protože má čtyři sestry, a k nim také směřuje volný čas rodičů," říká Josh Hutcherson. "Ale když se z ničeho nic objeví Leslie a porazí všechny kluky v běhu, nejprve je na ni naštvaný, ale pak se stanou nejlepšími kamarády a vytvoří imaginární království Terabithii. Také jeho učitelka slečna Edmundsová si všimne jeho uměleckých schopností a on najde něco, v čem je opravdu dobrý. Začne si být mnohem jistější a více se otevře a více si věří. Jess dlouho usiluje o to, co je správné a spravedlivé. Myslím, že Jess je vážně skvělá role."

K roli Leslie říká AnnaSophia: "Když se Leslie objeví ve škole jako nová holka, každý ji ignoruje a myslí si, že je divná. Ona se obléká dosti unikátně, je jiná než všichni ostatní. Vždycky se snaží vidět v lidech to dobré, spojuje si lidi se svojí představivostí a s tím, co četla. Jess si myslí, že je zajímavá, a ona si to samé myslí o něm. Stanou se velmi dobrými kamarády. Vydávají se spolu do lesa, kde si vytvoří úžasný domek na stromě. Leslie začne vyprávět příběhy o různých smyšlených tvorech a Jess se k ní přidává. Jejich kamarádství roste a Jess se stává lepším, používá svoji představivost a společně vytvoří kouzelné království. Je to hodně dobrý příběh."

nový

2. června 2007 v 11:25 | Anetka:-)

remixy

2. června 2007 v 11:13 | Anetka:-)