Můj Názor Na 3. Knihu - Zatmění

5. března 2009 v 19:22 | Anetka:-) |  O knihách - Stephenie Meyerová
Myslím že se už můžu vyjádřit svým názorem na tuto knihu. Četla jsem ji dostatečně-krát abych pochytila i skryté významy vět, které si jen tak na poprvé neuvědomíte.

Víte, tahle kniha je napsaná výtečně. Ani vlastně nevím co bych jí vytkla. Jen mě napadá, že skoro každý se "upoutá" na Edwarda a snaží se to brát z jeho pohledu. No a potom to dopadá tak že slýchám "Bella je mi nesympatická, protože snad nepřemýšlí, jak ubližuje Edwardovi".

Jenže kdybyste to brali třeba opravdu tak, jako byste stáli místo Belly vy, určitě byste pochopili, že ona se má rozhodnout mezi dvěma lidmi kteří jsou pro ni nesmírně důležití. Určitě to není nic snadného. I když ví že miluje Edwarda, svým způsobem touží i po Jacobovi. V tomto díle se mi strašně líbil kousek, když Bella přijde za Jacobem (už je po bitvě a on leží v sádře ve svém pokoji, kde na ni čeká). Ptá se jí jestli si vzpomíná na příběh z bible. Je to o tom králi a těch dvou ženách, co se hádají o dítě. On jí tímhle vlastně dokáže svou lásku. Tak jak to Edward snad nikdy neudělal. Ale sama ví že by už bez Edwarda být nemohla.

(...'Kdyby všechno ostatní propadlo zkáze a jen on tu zůstal, žila bych i já. Kdyby tu ale zůstalo všechno ostatní a jen jeho stihl zmar, svět by se mi proměnil v úplnou cizinu. ...')

Takže když si to tak vezmete, v téhle knížce je to o jednom citu z dvou různých pohledů, a to z pohledu Jacobova, který po Belle touží, i když ví, že šanci má pramalou, ale stále bojuje. A z pohledu Edwardova, který ví, že ho Bella miluje, a tak nemá takovou potřebu o ni bojovat. Ale ví, že když udělá "botu" stojí za ním zástup kluků - s vedením Jacoba, kteří by ho rádi nahradili.

A teďka takovej podrobnej rozbor tý věty pod tímhle zakončením. Když Jacob říká '...Možná...', není si tímto rozhodnutím naprosto jistý. Takže o sobě pochybuje a myslí tím že pro něj bude nesmírně těžké odejít od ní, ale v duchu se snaží co nejvíc to Belle usnadnit. A sobě taky. Dále když říká '... že kdybych utekl dost daleko, už bych nikdy nemusel slyšet...' Když si to převedeme a uvědomíme si slova co Jacob vyřkl aby se vytáhnul před Edwardem. Říkal že "spojení" myšlenek smečky i ve 4 stech kilometrech bylo čisté, jak daleko by musel odejít? Nebo se nabízí druhá varianta. Kfyž tedy vzdálenost není problém, uskutečnil by svůj plán - aby ho smečka neslyšela, tak že by se už nikdy neproměnil ve vlka? Že by zestárnul a umřel, jako obyčejný člověk?... A nakonec si myslí '...Přidal jsem a nechal Jacoba Blacka zmizet za sebou.' Miluje Bellu tak, že pro ni objetuje celý svůj život?.... Přemýšlejte...


A nakonec... Konečná Slova Z Knihy :


'...Možná, že kdybych utekl dost daleko, už bych nikdy nemusel slyšet...
Přidal jsem a nechal Jacoba Blacka zmizet za sebou.'
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama