Recenze a soutěž Rozbřesk!

29. března 2009 v 16:06 | Anetka:-) |  Novinky
Nazdárek. Takže určitě všichni máte doma rozbřesk na poličce a střežítě ho jako oko v hlavě (pokud jste jako já) :D. Takže už k tématu. Včera jsem ho dočtla. A řeknu vám, že je to zase něco jiného. Pokud nevíte, kniha je rozdělena na tři oddělené části. Už to není jen z pohledu Bells. Takže. První část je z pohledu Belly, druhá část je z pohledu Jacoba a třetí kniha zase z pohledu Bells. Víte musim vám říct, že ani nevím, jaká část se mi na té knížce líbila. Ona je celá skvělá. Jen mě štve, že tohle je už prostě konec.... KONEC... téhle ságy. Do který sem se zamilovala.... :( Vtáhne vás to do děje, směješ se, pláčeš, seš naštvaná... Všechno. A teďka mě o tohle chtěj připravit. Vzít mi to.
Musím uznat že se mi opravdu strašně moc líbilo, jak Bells svýmu děťátku na začátku těhotenství říká 'šťouchalka'. To je strašně roztomilý :) Nemyslíte?
Myslím, že je na čase začít s dějem:

Krátce řečeno, Bella se vdá za Edwarda (Alice jim uspořádá svatbu u Cullenových doma. Svatba je opravdu přenádherná. A Bella vypadá opravdu úžasně) Potom odjedou na líbánky. Tihle cukrouši si "půjčí" Esménin ostrov (Carlisle dal Esmé ostrov jako dar). Tam se první večer v moři milují. Druhý den je Edward odměřený, když zjistí co Belle udělal. Má po sobě všude modřiny - ale ona je necítí. Celý týden se už nemilují. Až ten další. Edward je opatrný. Jenže se jim to vymkne a Bella zjistí že je těhotná. Po tomto zjištění ihned opustí ostrov a jedou domů. Charlie o tom nemá tušení. Carlisle mu řekne, že je Bella nemocná a nepovoluje jí návštevy. Jenže těhotenství je velmi náročné a hlavně rychlé. Z Belly to totálně vysává všechnu energii a navíc jí bříško naroste moc rychle. Miminko jí zláme dvě žebra a pánev. Jenže oba dva umírají. Jak plod, tak Bella. Normálním jídlem se do dítěte nedostávají živiny. Tak Bella musí pít krev z kelímku. Lidskou krev. Její tak stav miminka se zlepší.
Když nadejde její čas - myslím tím porod, musí Edward s Jacobem provést císařský řez. Bella to nepřežije. Ano nepřežije. Umírá. Proto ji Edward píchne morfin a svůj jed do srdce. Miminko i Bella jsou zachráněni. Po přeměně Belly (3dny) se nestane to, co by každý čekal a to, že Bella bude lačná a tak... Jenže Bella je vyjímečná. Umí své sebeovládání krotit. Hned se vydají na 1.lov, kde Bella uspěje. I když ucítí lidský pach, nepoddá se mu. Uteče - což je i pro dlouholetého upíra těžké. Natož pro novorozeného
Bella se seznámí se svou dcerou Renesmé. Roste opravdu před očima. Její den je jako měsíc u normálních dětí. Má také dar a je napůl upírka. Vyjadřije se pomocí myšlenek. Které sdělí po dotyku. Když se dozvědí Volturiovy že Bella má vyjímečné dítě, nesmrtelné dítě, vydají se Cullenovy zničit. Za tuto dobu Bella zjistí, že má také dar. Může odrazit dary. takže je štít. Může zaštítit upíry okolo sebe. To je velmi užitečné.
Volturiovi přijdou v hojném počtu na mýtinku. Naštěstí se podaří Volturiovy přesvědčit, že Renesmé není tak docela upír. Bije jí srdce. Proto po velmi vážné chvíli Volturiovi odejdou v míru. Bez boje. Bella, Edward a Renesmé (Ještě důležitá věc. Jacob se OTISKL do Renesmé) mají svůj domeček-chaloupku kousek od Cullenových, kde mají svůj život, svoji svobodu, svoje soukromí. Pro Bellu je všechno nové, ale je šťastná. Po tomto konfliktu s Volturiovými Bella zjistí, že je možné aby se jí Edward 'díval' do hlavy. Je to možné, když ten štít, který se dá ovládat, ze sebe vypustí. Je to těžké, ale na okamžik to stačí. Pro Edwarda je to jedinečná zkušenoust. A pro Bellu taky...
Nádherný příběh!

A od tohoto příběhu se odehrává to, o co vás chci požádat,
Na internetu jsem četla že se hledají písničky k Rozbřesku. Jestli vás nějaká napadá, tak sem s ní. Napiště mi do komentů, která by se podle vás tam hodila a k jaké situaci. Nejspíš by se tam měl hodit i ten text. :) Takže pište pište. Já je sem potom dám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama