Srpen 2009

Tož sú pryč...

31. srpna 2009 v 18:08 | Anetka:-) |  Moje řeči
Tak. A máme to za sebou. Pro někoho dva měsíce nudy, pro jiný pařby a party a v tom nejhorším případě brigáda.
Já se řadím někde mezi pařby a nudu. Sice to moc nejde do sebe, ale to nevadí.
Za 10hod budu vstávat. Ježíši, to je strašný zjištění... Až mě bolí z toho stresu břicho.
To víte - nová škola.

Dneska jsem se 2 hoďky piplala s Kurtíkem (K.D.Cobain). Mám z toho docela radost. Škoda, že mi nefunguje foťák -teda funguje, ale nemám pamětovku - jinak bych vám ho "ukázala" :D:)
Mějte se... Alohaa

Kraťánek :)

24. srpna 2009 v 22:35 | Anetka:-) |  Moje řeči
Píšu krátkou zprávu z chaty, protože nám tu jde internet pomalu a za chvíli to musím vypnout.
Je tu nádherně. Odoledne jsme jeli na nákup a navečer hráli bedminton a nastavovali obličeje k ohni, kde jsme opejkali klobásky a dalšší mňamky. Dneska bylo příjemně. A dokonce jsem přečetla pár stránek z dalšího Viewegha. Je tu náherný klid. Prej sem budeme jezdit častějc :))
Zatím Pa :)

Oznámení.

24. srpna 2009 v 11:49 | Anetka:-) |  Moje řeči
Malé Oznámení :)
Dnes jedeme na chatu. Docela se tam těším, protože si trochu odpočinu, akorát mi ten čas asi rychle uběhne a šup, už půjdeme do školy.
Takže tu teď do pátku nebudu. Snad vám nebudu moc chybět. Ne žertuju :)) Tak se zatím loučím... :)

P.S.: Doplnila jsem článek o další "Moje přečtené knížky" (Nové tituly jsou označeny modrou barvou)

Vybíjená

24. srpna 2009 v 0:34 | Anetka:-) |  Moje řeči
Nemám ráda POP. Momentálně se mi hnusí Black Eye Peas - Boom Boom Pow. Tohle je podle mě otravování života a zkažený den. Co může být horšího, než si celý den přehrávat v hlavě "Boom boom pooow, boom boom pooow...bla bla bla" a k tomu navíc, když to nemáte rádi? Potom se ani racionálně nedá uvažovat. Takže tu máme zaplácnutý den jednou blbou písničkou. Možná bych je mohla žalovat. Ale jak bych tu žalobu nazvala? Například "Vnucování se a nerespektování svodobného úsudku"?

Dnešní písničky mi připadají jak ve Vybíjené. Jedna přežije 5 minut, druhá si jde sednout na lavičku a čeká na svoji příležitost, čili až vypadne některá, která by jí uvolnila místo. Mám ráda písničky, které se nepotřebují tlačit do žebříčků hitparád. Mám ráda neznámé interprety. Mám ráda, když se dívám na jejich vzestup, někdy i pád.

Starý dobrý časy jsou pryč... Dávno.

23. srpna 2009 v 23:35 | Anetka:-) |  Moje řeči
Všechno záleží na lidech, ale i na jedinci. Na povoleních i zákazech. Na všem.

Přijde mi, že v dnešní době se moc mluví. Nikdo neklade takový důraz na mluvené slovo. Takže je těžké poznat, kdo je ještě racionálně nezkažený dnešní dobou a kdo tou morbidností už je pohlcen.Slova ztrácejí na smysluplnosti, vymýšlejí ce nové "Cool" řeči a na starou krásnou češtinu se zapomíná. Nespisovná čeština ovládá mládež a Anglický jazyk je prostě "Mrtě moc" a "In".

Nemám to ráda. Nemám ráda "Cool" řečičky a "Fajne" lidi. Nesnášim namyšlený "Tejpky" a vyumělkovaný blondýny. Vlastně nesnášim celej tenhle systém. Kolikrát si říkám, že bych radši žila za "Komoušů", kdy by si nikdo nikdy nedovolil, co v téhle době. Nesnášim to. Chtěla bych zpátky starý dobrý časy, kdy bejvaly krutý zimy a děti se strašily Klekánicí. Kdy měly děcka z rodičů respekt a k babičkám nechodili jen pro peníze.

Nenávratné výšiny mé smysluplnosti.,,

17. srpna 2009 v 23:42 | Anetka:-) |  Moje řeči
Včerejší nálada nějakým způsobem udává téma mých článků, jelikož,jak už jsem psala, deprese je poslední dobou moje věrná přítelkyně v nepříteli. Vlastně bych to mohla brát jako pozitivní věc, protože díky ní, vás tu nezanedbávám. Vás málo, co ještě máte sílu číst mé výjevy.

Venku se schyluje k bouřce, všude padají popelnice a na ulici je strašný rachot. Blesky krájí oblohu, takže je ta správná atmosféra pro vytvoření dalšího článku, možná i s nějakým smyslem.

V jaké situaci se Vám píší texty/články nejlépe?
Já mám ráda přesně tuhle situaci, která nastává teď venku. Dává mi to motivy k přemýšlení. To bude těmi blesky, s každým mi v hlavě probleskne skvělá myšlenka. Ráda píšu články smutnějšího charakteru. Nejspíš do toho umím dát víc emocí, než u veselých a vtipných článků. Kdo ví, čím to bude, Smích je sice taky emoce, ale asi se mi do srdce víc zažezávají ty smutné věci.

Možná bych ani nedoporučovala chodit na můj blog lidem, kteří jsou veselí. Ne že bych se já neuměla zasmát. Ale tohle je moje malá "Truchlírna" pro všechny moje (většinou) záporné emoce. Veselým lidem by možná moje řeči mohly připadat trapné až ůchylné :D.

Radši s touhle lehce komorní epikou přestanu :D Dostávám se do nesmyslných výšin, ze kterých není úniku. :) Mějte se krásně a přeji klidné spaní.

No Tittle...

16. srpna 2009 v 22:59 | Anetka:-) |  Moje řeči
Blbá nálada je pro mě skoro neznámej pocit.
Popsat ho asi dostatečně neumím, když ho nemívám často. Za to děkuji.
Jako by mě něco hryzalo vevnitř. Možná budu jak ementál.Proděravělá skrz na skrz. Jako dům s krásnou fasádou, ale nevymalovanýma pokojema bez nábytku.Neobydlenej. Jen čeká, až se tam něco usadí. Bohužel, když je to špatná nálada, moc to nepomáhá.
Připadá mi to.. Že s lidma je to jako s autobusem. Všichni se tam cpou, aby ukořistili nejlepší místa a mohli si v klídku jet... Jenže mně stačí, když se tam vůbec dostanu. Nepotřebuju nic. Jen pocit, že tam jsem, že jedu. Že jedu za něčím... Kdybych znala cíl, možná by se mi jelo o krapec líp :)
Sedím sama u počítače se svojí depkou... Poslední dobou je to moje věrná přítelkyně. Ale já se sní prát nebudu. Zvyknu si a budu ji brát sebou. Nutí mě přemýšlet nad věcma, který bych radši z hlavy vypustila... Ale budiž.
Je sice hezký, že mě lidi berou za věčně vysmátýho člověka. Ale co oni věděj kdo jsem. Nevěděj nic. Ale možná mám v tom prsty já... Kdybych někoho pustila k sobě, třeba by mi někdo porozumněl. Takže je to moje vina... Moje moje moje :(

Až někdo najdete klíč k tomu vězení, třeba byste mi mohli dát klíč. Já si odemknu sama... Nepotřebuju vás... Až vás budu potřebovat, tak vy nebudete chtít mě, je to divný, ale tak to je...

Dodatek: Nějakej smysl v tom nehledejte, je to jen nějakej převrat v mojí hlavě ;)

Brutal 2009

11. srpna 2009 v 10:46 | Anetka:-) |  Moje řeči
Zjistila jsem, že tu ještě nemám článek o letošním Butalu Assaultu :)
Byla jsem tam na poslední den a povím vám, schytala jsem nejlepší kapelky. Bylo to tam fajn.
Abych představila nejlepší kapely, které se mi za ten den zamlouvaly.
Byly to:

Paramore - Ignorance

11. srpna 2009 v 9:29 | Anetka:-) |  Paramore
Jistě víte, že Paramore zveřejnili jednu ze skladeb z nadcházejícího alba "Brand new eyes" (Mimochodem je možno ho předobjednat na oficiálních stránkách Paramore.net)

Skladba se jmenuje "Ignorance" a Paramore dokonce natošili klip, který je možno shlédnout na jejich stránkách. Zatím je jen kousek (0:22). Přidávám video z youtube. :)

Článek v Reflexu - 8.4. 2009

7. srpna 2009 v 12:50 | Anetka:-) |  Nirvana/K.Cobain
Jsou na světě kapely, který jsou po určitý období tak slavný, že se až bojíte toho, že už tu zůstanou navždy, a ono - ŠUP! Za dva roky o nich nikdo neví (hurá!). Pak jsou ale na světě kapely, který ať dělaj´ co dělaj´, tak se jich ne a ne zbavit - a to se nečešou, nenosej cool hadříky, když hrajou, tak se neusmívaj', taky refrén nemaj' do třicátý vteřiny písničky, takže na Evropě 2 nemaj' šanci, protože z nástrojů se jim linou pekelné pazvuky, nejsou prostě součástí týhle party "dobře vypadajících", takže papír lesklých časopisů je nesnese, a dokonce si někdy klidně i umřou (nejlíp ve 27 letech), ale nikdy se jich nezbavíte, a to nejen kvůli vám samotným (pokud teda máte uši) - najednou zjistíte, že když vlezete do pokojíčku své asi čtrnáctileté neteře, tak si připadáte jako v chrámu Kurta Cobaina. Řeknete si: O. K., to jedný holce řekl spolužák něco o kapele, o který slyšel od táty. Ale pak za další rok vlezete do dalšího pokojíčku jiný neteře a už si říkáte, že asi maj' ty Kurtovy plakáty někde v akci ... Že neuhádnete, jakej plakát máme doma na záchodě?

Článek v Reflexu - 14.4.2004

7. srpna 2009 v 12:41 | Anetka:-) |  Nirvana/K.Cobain
Mým rodičům zavraždil jejich idol - Johna Lennona - psychopatický fanoušek Mark Chapman. Psychopatická ikona mé generace se zabila sama. Ten den si budu pamatovat celý život. Bylo pár minut po sedmé, když mi do studia Radia 1 volal nějaký posluchač: "Zahraj Nirvanu!" Takhle poránu se mi žádný grungeový nářez pouštět do éteru nechtělo. Telefonující mě však velice rychle přesvědčil, stačilo říct jedinou větu: "Právě hlásili ve zprávách, že Kurt Cobain spáchal sebevraždu."

Kurt Cobain - Herecká filmografie

7. srpna 2009 v 12:33 | Anetka:-) |  Nirvana/K.Cobain
Dokumentární

2008 Sedem rockových vekov (TV seriál)
2006 Kurt Cobain - About a Son
2005 Work of Director Anton Corbijn, The (video film)
1998 Kurt & Courtney
1994 Nirvana Live! Tonight! Sold Out!! (koncert)
1993 Nirvana Unplugged In New York (koncert)
1992 1991: The Year Punk Broke
1989 "Unplugged" (TV seriál)

TV pořady

1975 "Saturday Night Live" (TV pořad)
1964 "Top of the Pops" (TV pořad)


Kurt Cobain - Dopis na rozloučenou

7. srpna 2009 v 12:25 | Anetka:-) |  Nirvana/K.Cobain
I když vím, že toho je plný internet, chci to tu mít kompletní.
----------------

Momentální vytížení smysluplností...

7. srpna 2009 v 12:10 | Anetka:-) |  Moje řeči
Se moc těší, až zítra ráno vstane a uvědomí si, že jede na Brutal Assault.
Myslela si, že se žádnýho fesťáku nedočká, ale opak je pravdou. Je moc ráda.

A dnes má výbornou náladu, protože k ní přijde na válendu kámoška. Budou zevlit na gauči a koukat na filmy. Jíst popkorn a budou se bát. Snad si pustěj horor. Říká, že bude sranda...

Na Brutal Assault jede s mamkou a jejím přítelem. Těší se tam tak, že se to slovy nedá ani vyjádřit. Doufá, že tam budou mít placky In flames nebo Slipknot. Je neskutečně šťastná.

Momentálně se hnihomolka zamilovala do Robina Cooka. Má ráda jeho thrillery a ten styl psaní ji fascinuje. Zatím přečetla jen dvě knížky, ale hodlá to napravit. Aby bylo ale jasno, její vášen pro knížky s tématikou drog, ji samozřejmě neopustila.

Čte knihu od Hany Kavurové-Toxický squat. Moc výborná knížka, říká. Hlavně ji zaujalo, že to není celé jen o drogách, ale rozjímání o celém životě. Ptaní se sám sebe PROČ?!. Má ráda ty úvahy...

Je šťastná...