Kurt Cobain - Dopis na rozloučenou

7. srpna 2009 v 12:25 | Anetka:-) |  Nirvana/K.Cobain
I když vím, že toho je plný internet, chci to tu mít kompletní.
----------------

Pro Boddah

Tento dopis píše tak trochu blázen, který by evidentně byl radši věčně si stěžujícím děckem, takže by mu mělo být dobře rozumět. Všechna varování od punk rockových harcovníků, kterých se mi dostalo od té doby co jsem se dostal do styku řekněme s "etikou" nezávislého života a s pohostinností vaší komunity, se ukázala být velmi pravdivá. Příliš mnoho let jsem nepocítil vzrušení z poslechu nebo skládání hudby,čtení a psaní. Kvůli tomu se cítím nade vše vinen. Například před vstupem na scénu, když světla zhasnou a dav začne fanaticky ječet nepůsobí to na mě, jako by působilo na Freddieho Mercuryho, který to zřejme miloval, opájel se láskou a obdivem davu, což je něco co hluboce obdivuji a co mu závidím. Skutečností je, že dál už nemůžu podvádět kohokoli z vás. Prostě to není fér ani pro vás ani pro mě. Nejhorší zločin, jaký si dovedu představit je okrádat lidi tím,že předstírám, že mě to, co dělám, baví. Někdy mi připadá, že před vstupem na scénu by měly být píchačky. Dělal jsem, co bylo v mých silách, abych si vážil toho, co mám(a já si toho vážím, věřte mi, že ano, ale ne dost). vážím si faktu, že já, že my jsme ovlivnili a pobavili spoustu lidí. Musím být jeden z těch narcisistů, co si věcí začnou vážit, až je po všem. Jsem příliš citlivý. potřebuji být trochu lhostejný, abych měl zase ten entusiasmus, co jsem míval jako dítě. Na našich posledních třech turné se mi podařilo daleko víc si vážit lidí, které jsem osobně znal a našich fanoušků, ale pořád nedokážu překonat tu frustraci, pocit viny a soucitu, který ke každému chovám. V každém z nás je dobro a já si prostě myslím, že miluji lidi až příliš, tak moc, že je mi z toho tak kurevsky smutno. Smutné, citlivé, nevděčné znamení ryb proboha... Proč si prostě neužíváš? Nevím. Mám skvělou ženu, ve které se snoubí ambice s pochopením a dceru, která mi tolik připomíná, jaký jsem sám býval - plný lásky a radosti. Líbá každého, koho uvidí, protože všichni jsou hodní a nikdo jí neublíží. A to mě děsí, že už nemohu dál. Nemohu vystát představu, že Frances jednou bude blbě se cítící,sebedestruktivní, mrtvej rocker, jako jsem já. Mám se dobře, velmi dobře a jsem vděčný, ale od svých sedmi let jsem začal pociťovat nenávist k lidem. Jenom proto, že pro lidi je to prostě tak jednoduché přijít a domoci se soucitu. Jenom proto že lidi miluju a je mi jich tolik líto. Děkuji vám všem za vaše dopisy a zájem během posledních let. Jsem moc excentrický a náladový člověk.
Již nemám sil a tak si pamatujte: Je lepší shořet než vyhasnout.

Mír, lásku, porozumění

Kurt Cobain

Frances a Courtney, zůstanu na vašem oltáři. Prosím, Courtney, jdi dál, kvůli Frances, kvůli jejímu životu, který bude beze mne o tolik šťastnější.

Miluji tě, miluji tě!

-----------------------

Poznámky:

Je lepší shořet, než vyhasnout. - (Povážováno za Kurtův citát často)
Boddah - (Kurtův přítel z dětství)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Naty °°SB°° Naty °°SB°° | Web | 8. srpna 2009 v 20:32 | Reagovat

OJ :-( Sice Nirvanu nejak moc neposloucham a ani nejsem nejak moc zblaznena do Kurta Cobaina ..ale ten dopis me dostal:(Az sem u toho uronila nejakou tu slzu(dobre bylo tech slz vic) :-( Jak to moh udelat svoji dcei a manzelce?? :-( chudaci.Oni i ON .. :-(

2 Anet Anet | Web | 10. srpna 2009 v 19:06 | Reagovat

Já ti říkala, že jsem u toho taky brečela :D:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama